PRASIDEDA JUBILIEJINĖ 10-OJI MAMŲ MUGĖ!

Rugsėjo 22 -25 dienomis VP Gariūnai vyksta 10-oji Mamų mugė.  Jubiliejus pasitinkamas su dar didesne energija ir užsidegimu, – matant nuveiktų darbų prasmę ir tūkstančius Lietuvos šeimų, kurioms reikia šio renginio. Futbolo aikštės dydžio plote vykstanti Mamų mugė pritraukia pirkėjus net iš kaimyninių valstybių, kurių gyventojai kelionę į Lietuvą planuoja pagal mugės datas.

Mamų mugė – tai keturių dienų vaikiškų (iki 14 m.), nėščiųjų ir moteriškų prekių komiso ir labdaros mugė, kurioje už simbolinę kainą galima nusipirkti išaugtus ir nebenaudojamus daiktus. Dalis neparduotų daiktų vis dažniau skiriami labdarai. Mamų mugė vyksta du kartus per metus: pavasarį ir rudenį.

Dešimtyje mugių dalyvavo daugiau nei 5000 šeimų,  iš kurių apie 500 tapo savanoriais. Kiekvienoje mugėje dalyvauja apie 1300 – 1800 šeimų, o iš jų savanoriais tampa apie 100. Dalyviai patys tik suruošia, įkainoja ir pristato į Mamų mugę nuo 100 000 iki 150 000 tūkstančių daiktų pardavimui. Vidutinė vieno daikto vertė yra apie 1 eurą.

„Mugėje dalyvauju, nes man nereikia pačiai prekiauti. Pristačiusi prekes, stebiu savo daiktų pardavimo eigą telefono ekrane, o pati einu apsipirkti į mugę, tad labai džiaugiuosi, kad visą prekybos naštą prisiima Mamų mugės organizatoriai“, – sako jau keliose mugėse sėkmingai dalyvaujanti trijų sūnų mama Donata Burauskienė.

Mamų mugėje parduodama apie 60 – 70 % visų pristatytų daiktų. Mamų mugės organizatoriai sukūrė ištisą veiklos sistemą, leidžiančią tinkamai paruošti erdvę, būtiną įrangą bei savanorių ir bendraminčių komandą analogų neturinčiam šioje Europos dalyje masiniam renginiui.

AKTYVI BENDRUOMENĖ

Prieš  10- ąją mugę šeimos ir dalyviai, siekiantys palaikyti šią veiklą, susibūrė į savanorišką bendruomenę. Bendruomenės tikslas – sustiprinti ir palaikyti, kartu išgryninti Mamų mugės idėjas ir jos gyvavimą. Mamų mugė tapo neatsiejama tūkstančių šeimų, siekiančių neišlaidauti daiktams ir racionaliai pirkti, gyvenimo dalimi. Džiugu, kad tokių panašiai mąstančių šeimų skaičius vis didėja!

PARAMA HOSPISUI

Beveik penktadalis mugės dalyvių parduodami savo daiktus dalį pelno skiria labdaringam tikslui. Šiemet vykstanti Mamų mugė jėgas skiria pirmo vaikų hospiso Lietuvoje idėjos sklaidai. Atidesni pirkėjai prekių etiketėse pastebės ženklelį, rodantį, kad dalis šios prekės pelno kaskart keliauja į hospiso fondą. Tad atėję apsipirkti į mugę, prisidedama prie kilnaus tikslo, siekio padėti nepagydomai sergantiems vaikams ir jų šeimoms. Šioje mugėje žaislus ir kitus daiktus parduoda kelios mokyklos, kurios ketina visą pelną skirti labdarai.

SVARBIAUSIA INFORMACIJA:

Mamų mugė vyks rugsėjo 22-25 d. Verslo parke Gariūnai (Gariūnų g. 70, Vilnius)
Rugsėjo 22 d. nuo 10 iki 12 d. įėjimas su bilietu, vėliau – nemokamai.
Rugsėjo 23 d. pažymėtoms prekėms taikoma 20 proc. nuolaida.
Rugsėjo 24-25 d. pažymėtoms prekėms taikoma 50 proc. nuolaida.
Daugiau: www.mamumuge.lt

Pasidalinti įrašu